T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
OSMANİYE / BAHÇE - Bahçe Halk Eğitimi Merkezi

Duyurular

Ock

2020-1. DÖNEM İLK ( YENİ) KAYIT - KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ, ÇEVRİMİÇİ (ONLİNE) SINAV, ŞEHİT /GAZİ YAKINLARI, ENGELLİ (ÖZEL EĞİTİM) ÖĞRENCİLER İLE İLGİLİ KAPSAMLI DUYURU EKTEDİR.

Ock

MEB Açık Öğretim Lisesi Web sayfasında 2020/1.Dönem İlk8Yeni) kayıt ve kayıt yenilemeler 22 Ocak-15 Şubat 2021 tarihleri arasında tekrar açılacaktır. Duyur metinleri ektedir.Önemle Duyurulur.

Ock

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ WEB SAYFASINDAKİ DUYURU ektedir.

5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelenen Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Sınavları, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden online (çevrimiçi) olarak  25 Şubat 2021 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacaktır.  

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından  online olarak yapılacak sınavlara, Açık Öğretim Okulları öğrencileri, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden öğrenci numaraları ve şifreleri ile katılabilecektir. Online sınavlara internet erişimi olan telefon, tablet, laptop, masa üstü bilgisayar vb. araçlarla girilebilir. 

1.Dönem Sınav sonuçları açıklandığı zaman 2. Dönem Sınavları için kayıt işlemleri başlatılacaktır.  

Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Dönem online sınavları da 25 Mart 2021 tarihinde başlayacaktır.  

Online(çevrimiçi) sınavlara ait detaylı bilgiler ve Örnek sınav uygulamasına yönelik videolar önümüzdeki günlerde okulumuzun internet sitesinden paylaşılacaktır.

Ock

2020 / 2. DÖNEM YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME TARİHLERİ BELİRLENEREK EN KISA SÜREDE PAYLAŞILACAKTIR.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ İLE İLGİLİ TÜM BİLDİRİMLER İÇİN WEB SİTEMİZİ TAKİP ETMENİZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

RESMİ KAYNAKLAR HARİCİNDE YAPILAN BİLGİ VE BELGE PAYLAŞIMLARINA İTİBAR ETMEYİNİZ! 

Ock

YURTDIŞI PROGRAMINA KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZİN PANDEMİ NEDENİYLE YAPILAMAYAN

2019-2. DÖNEM SINAVLARI 26 - 27 ARALIK 2020 TARİHLERİNDE YAPILMIŞTIR.

ONLİNE OLARAK YAPILAN BU SINAVLARA SADECE YURTDIŞI PROGRAMINA KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZ GİRMİŞTİR.

TÜRKİYE PROGRAMINA KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZ için çalışmalarımız devam etmektedir.

SINAV TARİHLERİ BELİRLENEREK EN KISA SÜREDE PAYLAŞILACAKTIR.

Ara

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2020-1 DÖNEMİ "170 KREDİ VE ÜZERİ MEZUN OLANLAR" DİPLOMA İŞ VE İŞLEMLERİ HAKKINDA YÖNERGE VE AÇIKLAMASI AŞAĞIDADIR.

Ara

5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak olan Açık Lisesi Sınavları  Kovid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.   

Bakanlık Sitesi Açıklaması için tıklayınız.

İlgili sınavların takviminde yapılacak düzenlemeler, ayrıca duyurulacaktır.


Web Sitemizi Takip Etmeye Devam Etmeniz Önemle Rica Olunur.

Kas

  • Halk Eğitimi Merkezleri, 2019/3 döneminde mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini; 27.10.2020-30.11.2020 tarihleri arasında yönerge metni ile birlikte Açık Öğretim Lisesi resmi web adresinde yayımlanan "Halk Eğitimi Merkezleri 2019-3 Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu" doğrultusunda yapacaklardır.İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur. 
  • Adresinin ziyaret edilmesi:   https://aol.meb.gov.tr/www/halk-egitimi-merkezlerinin-dikkatine/icerik/262